"Blog o medycynie i ortopedii i wszystkim co z nimi związane"

Na naszej stronie znajdziesz informacje o najnowszych trendach z dziedziny medycyny oraz ortopedii

Żylaki, chociaż bardzo często rozwijają się na naszych nogach niemal niezauważone, potrafią dużo wcześniej dawać nieprzyjemne objawy.

Do tych, których nie zobaczymy gołym okiem należy chociażby uczucie tak zwanych ciężkich nóg, czy pojawiająca się opuchlizna. Niekiedy towarzyszy im pieczenie, czy ból. Jedno jest pewne, jeśli takie objawy u siebie zaobserwowaliśmy, powinniśmy zgłosić się z tym do lekarza. 
Podobnie nie należy bagatelizować wszelkiego rodzaju pajączków, czy małych zakrzepów. To wszystko może świadczyć o tym, że mamy żylaki i należy zacząć działać. Jeśli dość szybko podejmiemy leczenie żylaków kończyn dolnych, może okazać się, że nie ucierpimy na tym wcale. Pajączki przestaną szpecić nasze nogi, a one same przestaną nas boleć i być ciągłym "ciężarem". Oczywiście wybór metody leczenia zawsze należy pozostawić lekarzowi. To on jest w tej kwestii specjalistą. Warto więc zdać się zarówno na jego wiedzę, jak i doświadczenie.

Dowiedz się więcej o leczeniu na http://klinikavenamed.pl
Jeżeli problem nie będzie głęboki i duży, z pewności wybierze metodę mniej inwazyjną. Jeżeli okaże się poważny, wówczas konieczna może okazać się operacja na żylaki. Jedno jest pewne. Warto je leczyć. I warto też pamiętać, że istnieją skuteczne metody, by zminimalizować ryzyko ich ponownego pojawienia się, czy zaostrzenia. Zdrowy tryb życia, połączony z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną z pewnością odgrywają szalenie ważną rolę w profilaktyce. Jeżeli i Ty masz problem z żylakami, jeśli dokuczają Ci i sprawiają, że Twoje nogi wyglądają coraz gorzej, czas zgłosić się do lekarza. Szybka diagnoza i leczenie przywrócą Ci komfort, o jakim marzysz.

Okiem reportera

operacja na żylaki

leczenie żylaków kończyn dolnych