"Blog o medycynie i ortopedii i wszystkim co z nimi związane"

Na naszej stronie znajdziesz informacje o najnowszych trendach z dziedziny medycyny oraz ortopedii

Jeszcze 2 lata temu ważyłem ponad 100 kg.

Byłem bardzo dobrze zbudowanym facetem, niestety w złym tego słowa znaczeniu. Niestety wszystko dlatego, że uwielbiam słodycze i nie bardzo umiałem się od nich oderwać, mając w domu dwa maluchy, które były cały czas dopieszczane przez dziadków. W związku z tym słodycze w domu były zawsze pod ręką, również moją. Wtedy stwierdziłem, że już dość, że muszę schudnąć, dla siebie i dla małych jeszcze dzieci. 
Zacząłem szukać najlepszego dla mnie rozwiązania sportowego. Nie da się ukryć, że dieta w odchudzaniu jest bardzo ważna, ale również aktywny tryb życia i sport są niezbędne.Po niedługim szukaniu zacząłem biegać. Pomagał mi w tym zwykły zegarek sportowy, który miał stoper. W połączeniu z dietą wyniki widziałem w każdym dniu. Biegałem coraz więcej i szybciej, a kilogramów ubywało. Wtedy postanowiłem trochę zainwestować w bieganie i zwróciłem uwagę na tanie zegarki z pulsometrem i krokomierzem. 
Za nieduże pieniądze można było mieć bardzo pomocny sprzęt, który pomagał organizować treningi i obserwować postępy. Zdecydowałem się i kupiłem taki zegarek treningowy do biegania. Byłem zachwycony. W końcu śledziłem swoje tętno przy podbiegach lub sprintach. Mogłem biegać nie patrząc na szybkość, ale właśnie obserwując tętno, dzięki czemu każdy trening był dostosowany do mojego aktualnego stanu zdrowia i kondycji. Każdy trening jest inny, tak jak my jesteśmy codziennie inni. Raz jesteśmy bardziej zmęczeni, innym razem wypoczęci, radośni lub smutni. 
Zegarek sportowy dostępny tutaj pomógł mi stać się sportowcem, który nie tylko schudł ok. 20 kg, ale uzależnił się od endorfin.

Okiem reportera

hobby

rozrywka

czas wolny