"Blog o medycynie i ortopedii i wszystkim co z nimi związane"

Na naszej stronie znajdziesz informacje o najnowszych trendach z dziedziny medycyny oraz ortopedii

Nerwy to bardzo zły doradca.

Niby większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę, ale i tak emocjom zdarza się ulegać każdemu. Jak podkreślają psychologowie to naturalny mechanizm działania. Pozwala on bronić się przed tym, co dla człowieka niedobre, a nawet szkodliwe. Przede wszystkim jednak każdą emocję należy potraktować jako informację. 
Taka samoświadomość to pierwszy krok do zapanowania nad przysłowiowymi nerwami. Jeżeli nawet w trudnej sytuacji uda się zachować spokój, to zapewne łatwiej uda się z niej wyjść obronną ręką. Zamiast kosztownego procesu można chociażby zdecydować się na mediacje. W Polsce to wciąż mało popularny sposób rozwiązywania problemów. Na szczęście jednak zyskuje na znaczeniu. Źródłem wielu zmartwień dorosłych są ich dzieci. Niektórzy opiekunowie nie śpią po nocach, ponieważ tak się martwią. Podświadomie liczą jednak, że problem rozwiąże się sam. Tymczasem w wielu przypadkach bardzo przydaje się psychologia dziecięca. Wbrew pozorom nauka ta pomaga nie tylko najmłodszym z poważnymi problemami. 
Wspiera także dzieci, które na pewnym etapie życia potrzebują jedynie niewielkiego wsparcia. Nie zawsze potrafią udzielić go rodzice, ponieważ często brakuje im merytorycznego przygotowania. Dźwigają także ciężar własnego wychowania i często niełatwego dzieciństwa. W takich sytuacjach świadomi oraz rozsądni dorośli decydują się na skorzystanie z pomocy. Praca psychologa opiera się na poznaniu przyczyny kłopotów dziecka i znalezieniu metody poprawy tej sytuacji. Im szybciej maluch wróci na ścieżkę prawidłowego rozwoju, tym lepiej dla wszystkim. Rodzice zachowają spokój, a dziecko będzie mogło rozwijać się w optymalnym dla siebie tempie. Spokojna, przemyślana ocena sytuacji bardzo się w takiej sytuacji opłaca. Wskazana jest zresztą zawsze, choć nie jest to proste zadanie.
informacje ze strony: http://konczelska.pl

Okiem reportera

zdrowie

medycyna

leczenie