Szkolenia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej

Dziś kobiety dbają bardzo o swój wygląd zewnętrzny. W tym celu korzystają z licznie oferowanych zabiegów kosmetycznych, testują różne kremy i odżywki na włosy, często odwiedzają stomatologa, śledzą nowinki w modzie damskiej, stosują gimnastykę i dbają o dietę, bo nie chce przytyć. Dlatego też kwitnie medycyna estetyczna, bo wiele pań z niej korzysta.

Z zabiegów medycyny estetycznej korzystają również mężczyźni, lecz w dużo mniejszym stopniu niż kobiety. Medycyna estetyczna jest działem medycyny ogólnej. Często odbywają się szkolenia dla lekarzy, aby byli na bieżąco z tym, co wiąże się z ich zawodem. A zawód ich obejmuje wiele działań z zakresu medycyny estetycznej. Najczęściej stosowane, to powiększenie lub podniesienie piersi, jak również wypełnienie kwasem hialuronowym lub jadem kiełbasianym pewnych części twarzy, jak czoła, powiek, ciała wokół ust, szyi. Wszystko w celu likwidacji zmarszczek. Innym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jest liposukcja będąca zabiegiem odsysania tłuszczu.

Możliwe jest też niechirurgiczne usunięcie tłuszczu. Operacje powiek, to częste zabiegi, gdyż coraz więcej ludzi ma kłopot z opadającą powieką. Opadające powieki nawet, gdy nie stwarzają większego kłopotu, to dla kobiet są problemem, gdyż wtedy niewidoczny staje się makijaż. A poza tym problem dotyczy najczęściej jednej powieki, co różnicuje ich wygląd. Depilacja jest bardzo ważnym zabiegiem kosmetycznym dla pań zwłaszcza tych, które borykają się z nadmiernym owłosieniem.

Owłosienie może dotyczyć nie tylko kończyn dolnych i górnych, lecz najbardziej uciążliwe jest to, które dotyka twarzy. I zaczynają rosnąć wąsiki i bródka. Stwarza to wielki dyskomfort dla kobiety. I dlatego coraz więcej pań decyduje się na trwałe usunięcie owłosienia na twarzy. Zabieg zwany peeling chemicznym jest bardzo częstym zabiegiem kosmetycznym. Polega on na usunięciu martwego naskórka. Również abdominoplastyka należy do medycyny estetycznej i polega na likwidacji wystającego fałdu brzusznego przez pozbycie się nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej.

Ogólnie można podsumować, że medycyna estetyczna ma za zadanie odmłodzenie, ujędrnienie i uzdrowienie skóry. A więc usunięcie zmarszczek, modelowanie ust, zlikwidowanie przebarwień, usunięcie blizn, eliminację rozstępów, usuwanie cellulitu, zamknięcie poszerzonych porów, usunięcie cieni pod oczami, wypełnianie kości policzkowych, poprawianie kształtu twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej dotyczą także usuwania tatuaży, usuwania brodawek, leczenia trądziku i leczenia wielu innych niedoskonałości naszego ciała.